Skip to main content
image_pdfimage_print

Mijn dierbare vrienden, geprezen zijn Jezus en Maria.

1. Op 25 november 2022 ontving de zienster Marija de volgende boodschap:

“Lieve kinderen! De Allerhoogste heeft mij naar jullie toe gestuurd om je te leren bidden. Het gebed opent de harten en geeft hoop, en het geloof wordt geboren en versterkt. Lieve kinderen, ik roep je met liefde op om terug te keren naar God, want God is jullie liefde en hoop. Je hebt geen toekomst als je niet voor God kiest en daarom ben ik bij je om je te begeleiden, opdat jullie voor de bekering en het leven kiezen en niet voor de dood. Bedankt voor het beantwoorden van mijn oproep.”

We hebben gemerkt dat sinds enkele maanden de verschijning langer duurt dan normaal, en soms veel langer. De zieneres Marija zegt dat de heilige Maagd met haar bidt om vrede. Allereerst om vrede in ons hart, en vervolgens om vrede in ons gezin en vrede in de wereld. “De vrede is verstoord.” (25 mei 2022)

2. Hoe kunnen we de tijd van vrede bespoedigen, deze Nieuwe Tijd, die Maria herhaaldelijk in haar boodschappen heeft aangekondigd? Deze gezegende tijd waarop Zij ons voorbereidt komt ongetwijfeld overeen met de Triomf van haar Onbevlekt Hart en met het Nieuwe Pinksteren van Liefde dat Christus aankondigde aan de eerbiedwaardige Martha Robin. Het zal ook de tijd zijn van de Kerk van het Licht, volgens de woorden die Jezus richtte tot de mystica Filiola, wanneer zij gelouterd tevoorschijn zal komen uit de zware beproeving die wij er op dit moment beleven, en wanneer een maximaal aantal mensen voor het leven zal hebben gekozen en niet voor de dood. Gods plan voor onze eeuw was, zoals altijd, vrede, echte vrede, dat wil zeggen de Zijne, die bestaat uit een goddelijke substantie, en niet de onstandvastige menselijke rust die zo bedrieglijk is.

3. De primeur van het Kind Jezus. In twee precieze woorden gaf het Kindje van Bethlehem ons het antwoord op Eerste Kerstdag 2013. Voor het eerst was het niet de heilige Maagd die de kerstboodschap gaf, maar tot grote verrassing van de zieneres Marija was het de kleine pasgeboren baby in haar armen, die sprak. Heb je ooit een pasgeboren baby zien praten? Die dag heeft Marija het gezien. Hij zat op de arm van zijn moeder en sprak met de autoriteit van een 7-jarige. Hij zei:

A- “Ik ben jullie vrede!”
Waarom zouden we deze elders zoeken dan bij Hem? Zoveel verkeerde wegen worden de wereld aangeboden. Zoveel verkeerde vormen van vrede staan op de voorpagina’s van de kranten en andere publicaties. Ze zijn te herkennen aan het feit dat ze Christus en Zijn Kruis uitsluiten, alsook Zijn Verrijzenis, alsof de mens voldoende grootsheid zou bezitten om zijn eigen vrede te maken en voorbij zou kunnen gaan aan God. Zo zal men de liefde mislopen, de deur van de genade missen en zichzelf ernstig misleiden. “Het fundament van jullie vrede is het gebed,” zegt Maria ons. Zonder gebed bouwen we op drijfzand. Gelukkig is er voor God geen nood te groot, en Zijn immense verlangen om Zijn kinderen te redden wankelt nooit. Dus, wat staat ons nu te doen? Hij geeft het antwoord…

B- “Beleef mijn geboden!”
Waarom in de valstrikken lopen van de Boze, deze prins van de leugen die ons doet geloven dat Gods woorden zijn als wegwerpartikelen, alsof het goddelijke Licht dat zij in zich dragen een verlopen houdbaarheidsdatum bevat, en die ons doet geloven dat de mens zelf iets beters dan dit Licht heeft gevonden om gelukkig te kunnen zijn op aarde en om naar de Hemel te gaan? Wat een noodlottige illusie. Alles wat God zegt, elk woord dat Hij spreekt, komt voort uit Zijn overstromende Liefde voor ons, voor onze bescherming en ons geluk. Zich hiervan afkeren betekent dat men zichzelf verminkt. Het is kiezen voor de dood, zoals Maria vorige maand zei.

Hoe zouden we hier niet kunnen citeren wat Jezus tijdens een extase aan de mystica Martha Robin openbaarde: “Als alle christenen hun geloof zouden beleven, dan zou de hele wereld binnen een jaar bekeerd zijn!” Oh Heer, heb medelijden met ons! Vergeef ons onze zonden van nalatigheid en onverschilligheid.

4. Het verhaal van een mooie overwinning. Ik laat mijn vriend Toussaint, een echte Fransman en sportliefhebber, u erover vertellen in zijn poëtische stijl:

“Het lichte geruis van de wind, de geur van de komende lente, het water dat verdampt zoals de strengheid van de winter. Nog tien kilometer en dan is deze mooie fietstocht voorbij. Mijn zus Claire blijft in mijn gedachten. Waar kon ze de moed vinden om dit kind te houden? Ik begrijp de moeilijke situatie die ze doormaakt. Alles zet haar onder druk, als een kwade wind, om het niet te houden. Mijn mening is een te zwakke houvast en ik respecteer haar vrijheid oneindig. Op dit moment moet ze nu ongeveer bij het ziekenhuis aankomen. De minuten en het landschap flitsen voorbij. Plotseling welt er een gedachte op, die zich aan mijn geest opdringt: “Bid een Wees gegroet”.

– Wat? Hier, midden op het fietspad?

– Ja.

Wel, ik verstop me toch een beetje, want er komen geregeld fietsvrienden uit de buurt voorbijgefietst. En zo bevind ik me dan hier, geknield in het groen. Ook al bid ik niet veel, toch ken ik dit gebed. Het leeg maken vanbinnen, een grote rust, alles vervaagt.

Wees gegroet Maria, vol van genade, de Heer is met U, Gij zijt de gezegende onder de vrouwen en gezegend is de vrucht van uw schoot.

Pas op de plaats, onmogelijk om verder te gaan en het gebed af te maken. Het leven is immens, heilig, onvervangbaar en goddelijk. Dit alles doordringt me met een ongekende kracht en schoonheid. Hier zit ik dan weer op mijn fiets als op een galopperend paard. Ik moet er op tijd zijn, zelfs als dat betekent dat ik de ziekenhuisdeuren moet forceren. Ziedaar, ik zie hoe mijn zus aanstalten maakt om naar huis te gaan. Ze luistert met grote aandacht naar mijn schamele woorden en antwoordt slechts met één zinnetje:

“We gaan weg!”

Op 13 oktober, de dag van het grote Wonder van Fatima, werd kleine Lenny geboren. Hij is mijn petekind, of beter gezegd: het petekind van “Maria vol van genade”.

5. Het feest van Onze Lieve Vrouw van Guadalupe (12 december) was een explosie van genaden! Genaden van vreugde, vrede en moederlijke tederheid voor allen die tot haar baden, en soms voor hen die niet baden! Laten we niet vergeten dat op 1 maart 2007, toen er op de Abortuswet in Mexico werd gestemd, de beroemde Tilma die in de Basiliek wordt tentoongesteld, precies op de plaats van haar moederschoot oplichtte en gedurende enkele minuten er een zeer lichtgevende vorm liet verschijnen van een foetus die klaar was om geboren te worden. Honderden gelovigen waren aanwezig bij de viering (opgedragen voor de ongeboren kinderen) en sommigen fotografeerden het. Het was een even krachtig als stil teken, een teken dat blijft.

Tot de wonderen die wetenschappers op de Tilma hebben ontdekt, behoort de prachtige muziek die van dit beeld uitgaat en die op de computer kon worden vastgelegd. Een minuut van geluk die de ziel verheft.

6. De heiligen zien verder dan wij. Een Franse pelgrim vertrouwde me laatst de volgende woorden toe van de eerbiedwaardige Marthe Robin: “Mijn vrouw en ik kwamen vaak bij Marthe omdat we in haar streek woonden. We vertrouwden haar onze wens toe dat we veel kinderen wilden krijgen, maar ik wees haar erop dat we daarvoor een gunstige situatie moesten hebben. Marthe antwoordde: “De situatie zal steeds verbeteren naarmate er meer kinderen komen” En deze gelukkige vader van 9 kinderen bevestigt vandaag dat dit is gebeurd.

Lieve Gospa, zoals U deed voor Toussaint en Clara, kom en verlicht onze geest met kracht, zodat we in deze adventstijd kunnen kiezen voor het leven en niet voor de dood, voor Uw Zoon Jezus en niet voor afgoden, voor ware liefde en niet voor de teleurstellende nabootsing ervan. Tijdens deze noveen gaan wij met u op naar Bethlehem om samen met Jozef en U onze kleine Verlosser te verwelkomen die groter is dan de wereld

Zr. Emmanuel Maillard
Gemeenschap van de Zaligsprekingen